ZAPAMIĘTAJ SOBIE, DZISIAJ JEST DZIEŃ KOBIET!

W Szkole Podstawowej w Żabikowie Dzień Kobiet trwa permanentnie, chociażby na druzgocącą przewagę liczebną pań w składzie grona nauczycielskiego. Jednak 8 marca każdego roku celebrujemy tę szczególną okoliczność wyjątkowo uroczyście, a to ze względu na podziw, szacunek i inne osobliwe uczucia, jakimi darzymy piękniejszą nie tylko z nazwy część naszej społeczności szkolnej i całego narodu.

Uczucia te mogliśmy okazać w pełnym wymiarze podczas zorganizowanej przez samorząd uczniowski pod kierunkiem pani (a jednak!) Katarzyny Mikulskiej wraz z dzieciakami klas młodszych i częściowo starszych. Piękny program artystyczny, bogaty w różnorodną twórczość poetycką i okraszony stosownymi melodiami, wzruszył i zachwycił żeńską część żabikowskiej załogi, a belferskie życie na rubieży osłodził wszystkim batonikowy poczęstunek.

Pani Dyrektor Teresa Łukaszczuk nie kryła słów uznania dla kunsztu recytatorów i w krótkiej refleksji werbalnej wyraziła swe odczucia, które w lapidarny sposób można podsumować jako: podziw i wdzięczność.

Panowie zasilający ciało pedagogiczne naszej podstawówki także stanęli na wysokości zadania i podjęli drogie Koleżanki kawką ze słodko-owocowym co nieco, wygłaszając toast pełen oddania połączonego z uwielbieniem, co zrelacjonował z ogromnym zaangażowaniem nieustający entuzjasta pań,

Andrzej Kotyła