Od połowy października 2012 r. dzieci żabikowskiej podstawówki korzystają z dobrodziejstw pływalni AQUA-MIŚ w Radzyniu Podlaskim.

"JESTEŚMY ZADOWOLENI!"

Taką właśnie odpowiedź, i to wyrażoną gremialnie, usłyszałem, zapytawszy swoje "czwartaczki" o wrażenia z pobytu na basenie. Pokąpać się - bo jeszcze nie za bardzo popływać - jeździmy co najmniej dwa razy w miesiącu, czyli w co drugi czwartek z wyłączeniem przypadających na ten termin świąt. Taki harmonogram uzgodniliśmy z dyrektorem MOSiR Grzegorzem Szramem. Do tej pory odwiedziliśmy radzyński przybytek rozkoszy wodnych dwukrotnie i nawet niektóre ciała pedagogiczne namoczyły się co nieco.

Aktywną naukę pływania prowadzi oczywiście nasza sztandarowa wuefistka Monika Fijałek - pozostali pedagodzy dzielnie jej asystują, dbając o bezpieczeństwo szalejącej po obiektach pływalni dziatwy. A jest z czego skorzystać, ponieważ w zakres pływalni wchodzą: basen pływacki 25,00x12,50 m, basen do nauki pływania, basen rekreacyjny wraz z urządzeniami, zjeżdżalnia rurowa ślimakowa, oraz oczywiście niezbędne zaplecze przebieralniowo-natryskowe, a nawet sauna, Budynek pływalni został zaprojektowany i wykonany w sposób zapewniający maksymalną dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Na basen jeździmy "całą szkołą", bo wszyscy mieścimy się w obszernym autokarze.

Jesteśmy wdzięczni tym, co obiekt ten na chwalę Radzynia i pożytek miłośników kąpieli wodnych wznieśli, ale także tym, którzy nasze wyjazdy finansują. Główny nasz dobroczyńca w tym względzie to oczywiście szanowny organ prowadzący, czyli Gmina Radzyń Podlaski.

Andrzej Kotyła