22 stycznia 2013 r. o godz. 1100 w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

ŻYJCIE NAM STO LAT DZIADKOWIE !

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.

Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, miesiącu zimowym, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność.

W związku z powyższym w naszej szkole 22 stycznia odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Zaproszeni goście przybyli punktualnie, aby móc podziwiać swoje wnuki.

W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego (kl. 0) oraz uczniowie klas I - III. Na początku przybyłych gości przywitali: Jakub Matynkowski z kl. II, Małgorzata Niebrzegowska z kl. I oraz Amelia Opolska z kl. III. Następnie wszystkie występujące dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem. Na zakończenie uczniowie złożyli przybyłym babciom i dziadkom wspólne życzenia, zaśpiewali "STO LAT..." oraz wręczyli wzruszonym gościom prezenty, które samodzielnie wykonali.

Uroczystość przygotowały oraz czuwały nad jej przebiegiem Panie: Magdalena Palczewska, Anna Koczkodaj, Anna Struczyk i Katarzyna Mikulska.

Cała uroczystość przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Na zakończenie Pani Anna Struczyk w imieniu swoim, Pani Dyrektor, wszystkich nauczycieli i innych pracowników szkoły złożyła Szanownym Gościom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta. Mimo niesprzyjającej pogody, był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości, a nawet łez szczęścia.

Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !

Anna Koczkodaj