Przebieg zabawy andrzejkowej, która pod egidą Samorządu Uczniowskiego odbyła się w Szkole Podstawowej w Żabikowie w czwartek 29 listopada, miał miejsce w trzech etapach: pierwszy - w zerówce i przedszkolu, drugi - w kl. I - III, a trzeci - w kl. IV - VI.

NIE ZABOBONY I GUSŁA, ALE DOBRA ZABAWA CZERPIĄCA Z FOLKLORU

Przy dobrej muzyce odbyły się tańce po kole i w parach.

Dzieci miały też możliwość uczestniczenia w szeregu pląsów i zabaw zaproponowanych przez licznych pedagogów pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego Katarzyny Mikulskiej. Były to m. in.:

• "Magia koloru" - dziecko losowało balonik spośród innych kolorowych baloników. Do każdego koloru był przyporządkowany krótki opis charakteryzujący ucznia.
  • Taniec z balonami (umieszczonymi pomiędzy głowami, brzuszkami, plecami).
  • "Jakie to zwierzę?" - w środku balonu ukryta była karteczka z rysunkiem zwierzęcia. Dziecko, po przebiciu balonu przez nauczycielkę, musiało powiedzieć, jakie to zwierzę i naśladować jego głos.
  • "Taniec w parach na gazecie" - która para dłużej?
  • "Co cię czeka?" - dziecko losowało jedną z ośmiu karteczek z numerkami 1 - 8, do każdej liczby była przyporządkowana wróżba.
  • "Kto najdłużej?" - odbijanie balonika w parach.
  • Taniec "Pociąg".
  • Konkurs z kapeluszem i miotłą.
  • Konkursy: Odbijanie balona klasami na czas, jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku bez pomocy rąk;
  • Konkurs "Gorący kapelusz" - przekładanie kapelusza na głowę kolegi. Wygrywa ten, kto jak najszybciej pozbędzie się kapelusza.
  • Konkurs klasowy "Gorące krzesło" - zajmowanie wolnych krzesełek. Osoba, która w momencie przerwania muzyki nie zdąży usiąść, odpada. Wyłoniono zwycięzcę z każdej klasy. Na koniec odbył się skromny poczęstunek.

Opiekunowie: Magdalena Palczewska, Dorota Strzyż, Anna Koczkodaj, i niżej podpisany.

Andrzej Kotyła