Trzy w jednym, czyli: Choinka, Jasełka i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W ŻABIKOWIE NIEŹLE ZAGRALI!

9 stycznia 2011 roku hala sportowa w Żabikowie ożyła po okresie sylwestrowej smuty spowodowanej "życzliwymi" donosami oraz wątpliwym zatroskaniem o trzeźwość narodu tych, którzy w tym roku zapragnęli rozpijać naród legalnie i we własnym - przeznaczonym do tego - lokalu.

Było ciepło, wesoło, bezpiecznie i trzeźwo, bo dzieci bawiły się tu wraz z nauczycielami i rodzicami na dorocznym szkolnym balu choinkowym. Rada Rodziców przygotowała smakowity poczęstunek, napoje były, a jakże! Przybył nawet pan Wójt Wiesław Mazurek - i to nie z pustymi rękami. Do licznie zgromadzonych gadżetów przeznaczonych na licytację w ramach WOŚP dołączył w osobistym podarunku przepiękne wydanie "Pana Tadeusza", po czym wygrał zaciętą licytację z jednym z miejscowych nauczycieli języka polskiego i zakupił dzieło Wieszcza, by następnie przekazać je do biblioteki szkolnej. Piękny gest - dziękujemy!

Licytacja prowadzona z rozmachem przez dwóch prawie licencjonowanych konferansjerów (Dariusz Piekarski i niżej podpisany) przyniosła łącznie z przeprowadzoną zbiórką do puszek kwotę niebagatelną - 689 zł i dwanaście groszy!

Następnie odbyły się Jasełka przygotowane przez dzieciaki z klas młodszych, przy wsparciu piątaków - pod kierunkiem pań Ann: Struczyk i Ochnio. Aplauz obficie przybyłej publiczności był rzęsisty jak majowy deszcz, jakby na dowód, że połączenie akcji Jurka Owsiaka z bożonarodzeniowym misterium w wykonaniu maluczkich z Żabikowa jest możliwe i nawet ogólnie korzystne. Nic tylko się uczyć poszanowania wzajemnego.

Potem drobna kolacyjka, trochę słodkości i w tany! Muzyka była przednia - wszak pan Darek wie o co chodzi i nie zawodzi! (Ale mi się rymem gada, jakbym irysy jadał.)

Pani Dyrektorka Teresa Łukaszczuk nie nadążyła dziękować za wspaniałą zabawę, pomoc w przygotowaniach, przybycie i udział, ofiarowanie gadżetów, światło, reżyserię i dźwięk, a nawet akompaniament kolędowy: Panu Wójtowi, Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom, Gościom, Di Dżejowi i mnie.

Andrzej Kotyła