II HALOWY TURNIEJ SPORTOWY im. ANDRZEJA MATUSZEWSKIEGO.

Dnia 14. 12. 2010r. w Hali Sportowej w Żabikowie odbył się II HALOWY TURNIEJ SPORTOWY im. ANDRZEJA MATUSZEWSKIEGO.

Organizatorem i pomysłodawcą była pani Anna Struczyk.

Na wstępie pani dyrektor Teresa Łukaszczuk powitała wszystkich zebranych na hali. Chwilą wspomnień uczczono pamięć świetnego pedagoga i wychowawcy. Gościem honorowym turnieju była pani Elżbieta Matuszewska.

Impreza przebiegała w trzech etapach:

• współzawodnictwo drużyn kl. I-III
  • konkurencje rodzinne
  • zawody sportowe kl. IV-VI

Zmagania zawodników oceniało 3-osobowe Jury.

Do rywalizacji sportowej klas młodszych przystąpiły dwie drużyny: "Zieloni" i "Czerwoni". Kapitanem "Zielonych" był Mateusz Kwapiszewski, zaś "Czerwonych" Daria Bober. Zwyciężyła drużyna "Czerwonych" 3:1.

W drugim etapie turnieju uczniowie pokazali że potrafią również doskonale bawić się ze swoimi rodzicami. Były trzy konkurencje: rzuty do kosza, rzucanie do celu i rzuty piłkami lekarskimi. Zwyciężyły drużyny: M. Buchaj + mama; W. Zienkiewicz + Dominik; M. Buchaj + mama.

Trzeci etap to ciekawe i widowiskowe konkurencje drużyn klas starszych, przygotowane przez panią Monikę Fijałek, nauczycielkę wych-fiz. w tej szkole. Zwycięstwo przypadło drużynie "Grizzly", przed "Pumami" i "Lampartami".

Na zakończenie imprezy wręczono puchar, dyplomy i nagrody zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodycze.

Nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Firmy MEDIA SYSTEM z Radzynia Podlaskiego.

Całej imprezie przyświecała znakomita atmosfera oraz duch sportowej rywalizacji.

Anna Struczyk