Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

UKS "Eko-Traper" donosi:

MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHLOPCÓW

Ta dyscyplina sportu szkolnego zgromadziła 15 lutego 2011 r. w hali żabikowskiej podstawówki drużyny z terenu Gminy Radzyń Podlaski. Reprezentowane były szkoły podstawowe z: Białej, Białki, Brzostówca i oczywiście Żabikowa jako gospodarzy tej dorocznej imprezy.

Zawody rozegrano pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego a zarazem trenerów z poszczególnych placówek oświatowych, a zatem: Barbary Wójcickiej z Białki, Andrzeja Radlińskiego z Brzostówca, Tomasza Odrzygóździa z Białej i Moniki Fijałek - organizatorki z ramienia Uczniowskiego Klubu Sportowego "EKO-TRAPER" przy Szkole Podstawowej w Żabikowie.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Białki. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Białej, na trzeciej pozycji uplasowała się dziewczęca gromadka ze szkoły gospodarzy.

W kategorii chłopców wygrała drużyna z Białki przed Białą i Żabikowem na cztery zgłoszone do turnieju zespoły.

Większość zawodniczek i zawodników wyjechała więc z Żabikowa z niekłamanym sukcesem, plasując się na miejscach punktowanych, co podkreśliła z satysfakcję dyrektorka Szkoły Podstawowej w Żabikowie - Teresa Łukaszczuk, której - jako Prezesowi Zarządu UKS "Eko-Traper" przypadł w udziale zaszczyt wręczenia stosownych dyplomów i pucharów.

Jeśli zaś prawdą jest, że sport to zdrowie, to sukces odnieśli wszyscy.
Dla porządku podajmy składy drużyn:

SP w Brzostówcu:

  1. Bartłomiej Sosnowski
  2. Mateusz Kwaśny
  3. Bartłomiej Zgrajka
  4. Arkadiusz Wisznicki
  5. Jakub Pyzio
  6. Bartłomiej Paszkowski
  7. Dawid Rybicki
  8. Kamil Mazurek
  9. Dominik Mazurek
  10. Maciej Mirski

SP w Białej (chłopcy):

  1. Marcin Kaczmarczyk
  2. Kacper Mazurek
  3. Mariusz Szczepaniuk
  4. Eryk Falkowski
  5. Michał Grochowski
  6. Michał Jagielski
  7. Patryk Karpiński
  8. Paweł Mucha

SP w Białej (dziewczęta):

  1. Marta Murawka
  2. Monika Małek
  3. Justyna Mróz
  4. Magdalena Kusyk
  5. Julia Dąbrowska
  6. Dominika Kowalczyk
  7. Justyna Bodzek
  8. Izabela Rybak

SP w Białce (chłopcy)

  1. Dominik Bednarczyk
  2. Jakub Musiatowicz
  3. Bartłomiej Szczepaniuk
  4. Maciej Koczkodaj
  5. Paweł Kowalik
  6. Hubert Gil
  7. Rafał Próchniewicz
  8. Bartosz Kędzierski
  9. Norbert Jastrzębski
  10. Przemysław Książek

SP w Białce (dziewczęta):

  1. Paulina Skrzeczkowska
  2. Kamila Welikan
  3. Gabriela Woroszyło
  4. Ewelina Goławska
  5. Marlena Marciniuk
  6. Weronika Walczyna
  7. Gabriela Krzemianowska
  8. Alicja Szewczuk
  9. Milena Bednarczyk
  10. Magdalena Chut

SP w Żabikowie (chłopcy):

  1. Mateusz Izdebski
  2. Jakub Kałuski
  3. Norbert Zając
  4. Sebastian Dorosz
  5. Gabriel Golanko
  6. Mariusz Welikan
  7. Dominik Zienkiewicz

SP w Żabikowie (dziewczęta):

  1. Natalia Ochnio
  2. Karolina Dziwulska
  3. Anna Jurek
  4. Izabela Ochnio
  5. Agata Rybak
  6. Izabela Bartoszek
  7. Dominika Biernacka

Andrzej Kotyła

ZDJĘCIA