Żabików, wtorek, 01 marca 2011 godzina 900

GMINNE ZAWODY W MINI KOSZYKÓWKĘ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Brzostówcu, a z jej ramienia nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Radliński. Konkurencje rozegrano w udostępnionej gościnnie hali Szkoły Podstawowej w Żabikowie. Na zawody zgłosiły się reprezentacje szkół podstawowych z: Białki (chłopcy), Brzostówca (chłopcy i dziewczęta), Zabiela (chłopcy i dziewczęta), Żabikowa (chłopcy i dziewczęta) - łącznie 4 drużyny chłopców i 3 drużyny dziewcząt.

Oficjalnie rozpoczęła rozgrywki dyrektorka Szkoły Podstawowej w Żabikowie Teresa Łukaszczuk serdecznie witając uczestników współzawodnictwa, które rozegrano systemem "każdy z każdym". Chłopcy rozegrali 6 spotkań, a dziewczęta - 3.

A oto wyniki:

Chłopcy:
I miejsce - Białka (3 wygrane mecze, 6 pkt),
II miejsce - Brzostówiec (2 wygrane mecze, 1 przegrany, 4 pkt),
III miejsce - Żabików (1 wygrany mecz, 2 przegrane, 2 pkt)
IV miejsce - Zabiele (3 mecze przegrane, 0 pkt).

Dziewczęta:
I miejsce - Zabiele (2 mecze wygrane, 4 pkt),
II miejsce - Żabików (1 mecz wygrany, 1 przegrany),
III miejsce - Brzostówiec (2 mecze przegrane o pkt).

Sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół biorących udział w zawodach: Andrzej Radliński, Marek Woroszyło, Monika Fijałek, Andrzej Radliński.

Po rozgrywkach nastąpiło uroczyste zakończenie i rozdanie dyplomów przez gospodarza zawodów - panią dyrektor Teresę Łukaszczuk i zdjęcia pamiątkowe.

Andrzej Kotyła