Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie obchodzony 14 października, stał się okazją do świętowania dla... uczniów. Oni bowiem "skorzystali" tego dnia ze zwolnienia od pracy, pedagodzy natomiast pracowali jak Bóg i Minister przykazał.

NAUCZYCIELOM KWIATY I NAGRODY, UCZNIOM - WOLNY DZIEŃ

W naszej szkole - jak każe obyczaj - także mieliśmy święto - i to uroczyste a zarazem wykwintne. W przeddzień oficjalnej daty odbyła się tu akademia z udziałem nauczycieli, uczniów i rodziców, a nawet przedstawicielki Wójta Gminy Radzyń Podlaski, pani Inspektor ds Oświaty Aleksandry Belniak.

Po rutynowym odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała dyrektorka szkoły Teresa Łukaszczuk, która - podkreślając rangę profesji nauczycielskiej i wielką rolę pasji w jej wypełnianiu - złożyła nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia pieniędzy i satysfakcji. Potem wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom. Otrzymali je nauczyciele: Ewa Kondraszuk, Jan Kondraszuk, Andrzej Kotyła, Katarzyna Mikulska, Anna Struczyk, Anna Ochnio, Katarzyna Stolarczyk oraz pracownicy: Krystyna Mazurek, Barabara Cieślak i Bożena Mazurek.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas V i VI pod kierunkiem swego polonisty, a twórczo włączyły się do niej dzieci z klas młodszych przygotowane przez panie Annę Struczyk i Katarzynę Mikulską.

A rodzice? Rodzice spisali się na medal! Najpierw obdarowali nauczycieli pięknymi kwiatami i życzeniami zwerbalizowanymi przez nową przewodniczącą Rady Rodziców, panią Alinę Zienkiewicz, a następnie zaprosili wygłodniałych belfrów na smakowity obiad i to była ta bardziej wykwintna część tegorocznej fety. Dziękujemy!

Impreza zapijana kawą i herbatą nie przeciągnęła się w czasie.

Andrzej Kotyła