30 listopada 2009r. w hali sportowej w Żabikowie odbył się
I HALOWY TURNIEJ SPORTOWY IM. ANDRZEJA MATUSZEWSKIEGO.

Honorowymi gośćmi tej imprezy byli członkowie rodziny zmarłego Andrzeja Matuszewskiego: córka Magda oraz syn Michał, który specjalnie na tę okazję przyjechał z Warszawy.

Na początku dyrektorka szkoły Teresa Łukaszczuk powitała gości, nauczycieli, rodziców, zawodników oraz licznie zebranych mieszkańców Żabikowa

Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed trzema laty śp. Andrzeja, który w tej szkole przepracował 21 lat.

Turniej przebiegał w trzech etapach:
I - współzawodnictwo uczniów kl. I - III,
II - konkurencje rodzinne,
III - mecz piłki siatkowej: rodzice kontra zwycięska drużyna szóstoklasistów, (I miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Siatkowej w Białce).

Imprezę prowadziła Anna Struczyk, która była główną inicjatorką i organizatorem turnieju.

Zmagania sportowe oceniała komisja w składzie: Danuta Wachnik, Irena Pawlina-Ochnio, Magda Matuszewska, Michał Matuszewski oraz przedstawiciel rodziców - Wiesław Mazurek.

W I etapie, o złoty puchar ufundowany przez M. Matuszewskiego walczyły dwie drużyny: Czerwonych i Zielonych.
CZERWONI w składzie: kapitan - Mateusz Izdebski, Mikołaj Golanko, Dominik Jendruchniewicz, Weronika Borysiuk, Emilia Kraska, Weronika Zienkiewicz, Sandra Golanko, Mateusz Kwapiszewski, Monika Sławińska, Dawid Siemionem, Magda Buchaj, Sylwester Palica oraz
ZIELONI: kapitan - Kuba Kałuski, Kuba Fręchowicz, Karolina Świder, Milena Kitrasiewicz, Ewelina Matynkowska, Ola Matynkowska, Natalia Ochnio, Weronika Ochnio, Magda Biernacka, Daria Bober, Michał Buchaj.

Oba zespoły były bardzo dobrze przygotowane i równie zaciekle walczyły o zwycięstwo. Konkurencji było 7. Przy gromkim dopingu publiczności zwyciężyła drużyna CZERWONYCH i to oni odebrali złoty puchar i dyplom.

Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie nagrody, które ufundował Grzegorz Milczek z Radzynia Podl.

Do II etapu turnieju zgłosiło się 18 rodzin. BRAWO! Były 3 konkurencje: bieg z rozwiązywaniem trudnej zagadki, rzuty do kosza i związywanie liny. Zwycięskie rodziny to: Beata Izdebska i Mateusz, którzy w nagrodę otrzymali piłkę do "nogi" NIKE; oraz rodzina: Magda Ochnio i Natalka - zwyciężczynie dwóch konkurencji. Jako nagrody odebrały rakietki do badmintona i skakankę. Nagrody te ufundował PZU.

Ostatnim etapem turnieju był mecz w siatkówkę. Zwyciężyli szóstoklasiści, jak przystało na mistrzów.

Cała impreza trwała ok. 2 godz. i spotkała się z życzliwą akceptacją zarówno nauczycieli jak i rodziców. Niektórzy rodzice zadeklarowali już chęć treningu do przyszłorocznego turnieju, gdyż w przyszłości stanie się imprezą cykliczną.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy swoją obecnością na turnieju, uczcili pamięć wspaniałego pedagoga i kolegi, śp. A. Matuszewskiego. Dziękuję również sponsorom, Michałowi Matuszewskiemu, Grzegorzowi Milczkowi i PZU, za ufundowanie pucharu i nagród rzeczowych.

Szczególne zaś podziękowania kieruję do koleżanek i kolegów nauczycieli, którzy poprzez swoje przybycie podnieśli rangę tej imprezy.

Anna Struczyk