10 stycznia 2010 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Żabikowie!!!
A SZABLĘ NAJPIERW PODAROWAŁ, A POTEM WYLICYTOWAŁ WÓJT MIROSŁAW KAŁUSKI...

W Szkole Podstawowej w Żabikowie tegoroczną zabawę choinową dla dzieci połączono z koncertem WOŚP, i to była trafna decyzja. Łączenie przyjemnego z pożytecznym jest bowiem dobrą ideą zarówno Fundacji Jurka Owsiaka, jak i wychowania połączonego z zabawą.

Szampańskiej zabawie karnawałowej przy dźwiękach muzyki wyczarowywanej przez Darka Piekarskiego towarzyszyły także "Jasełka" powtórzone z tej okazji dla licznie zgromadzonych rodziców, a przygotowane dużo wcześniej przez panie Annę Ochnio i Annę Struczyk. Dzieciaki z klas młodszych popisały się autentycznym kunsztem aktorskim, a zaiste miały przed kim się popisywać. Tak bogato zaprogramowana imprezę zaszczyciła bowiem cała świta Urzędu Gminy Radzyń Podlaski z wójtem Mirosławem Kałuskim na czele.

Obowiązkowo odbyła się aukcja gadżetów, dzieł sztuki dziecięcej i innych przedmiotów poprowadzona profesjonalnie przez pana Darka i oczywiście dyrektorkę szkoły Teresę Łukaszczuk. Dochód z przeprowadzonej licytacji obliczono na kwotę 300 z górą złotych, w czym niemały udział miała szabla ofiarowana a następnie wykupiona przez włodarza gminy, po czym przekazana na ręce Pani Dyrektor dla ułatwienia jej kierowania zespołem nauczycielskim. Nie wypada oceniać wójta, ale mus stwierdzić, że to ładnie z Jego strony.

Przedmioty do licytacji podarowali:
1. Mirosław Kałuski - szabla,
2. Urząd Gminy w Radzyniu Podlaskim - świecznik wykonany przez lokalnego twórcę pana Skibę, ikonę wykonaną przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka w Firleju, kalendarz na rok 2010,
3. Uczniowie Szkoły podstawowej w Żabikowie - karty świąteczne.

Serdecznie dziękujemy, do zobaczenia za rok!

Post scriptum:
Być może niebawem wyjdzie na jaw, jakim sposobem Pan Wójt stał się właścicielem szabli. Plotka głosi, że odziedziczył ją po swym protoplaście - ułanie.

Andrzej Kotyła